• H. Avni Aker - Trabzonspor Kadro Anonsu

 • Trabzonspor - PSV Eindhoven - Olcan Adın Gol Anonsu

 • Burak Yılmaz Gol Anonsu - H.Avni Aker

 • * Trabzonspor bünyesindeki 5 yıllık stad spikerliği görevini 2011-2012 sezonunda tamamladım.

  2 Teker üzerinde 100.000+ km'lik yolculuk tecrübelerim 2TekerGezi.com web sitesinde... ;)

         Mesleğe ilk olarak 1997 yılında çeşitli kulüplerinde dj'lik yaparak başladım. İstanbul ve Antalya'da çeşitli zamanlarda ve mekanlarda bu işi icra ettikten sonra Trabzon'a döndüğümde müzikle alakalı farklı arayışlarım beni radyoculuğa yönlendirdi. Ne var ki dj'lik performansını sergileyeceğim bir radyo frekansı bulmak benim için hayal görünüyordu. Bir radyo frekansında şansımı denemeye karar verdim ve Radyo Aktif'e başvuruda bulundu. Kısa bir mülakatın ardından stajyer yayıncı olarak radyo yayın hayatına 1998 yılının Aralık ayında başlamış oldum. Teknik konulara olan hakimiyetim ile mesleğe çabuk ısınmış fakat radyonun asli ihtiyacı olan program yapımcılığı hakkında daha çok yol kat etmem gerektiğinin farkındaydım. Staj döneminin ardından Radyo Aktif'in yapım stüdyolarında çeşitli görevler aldım. Sabah yayınlarına başladığım ilk programda "Air Jordan Yere İndi" başlıklı haberi hiç unutamıyorum.

  Radyo Aktif'teki sürecin ardından Trabzon'un farklı bir radyosu Yıldız FM'e geçiş yaptım. Yayıncılık hayatımda o müthiş çıkışı ve popülerliği akşam saatlerinde, ortalama 4-5 saat gibi ciddi yayın süreleriyle "Bay C" adıyla yakaladım. Programın konsepti gereği Cemal Çolak adını hiçbir şekilde telaffuz etmeyip, programa dinleyicileri tamamen özgün konularda canlı bağlantılarla dahil etmekteydim. Bay C adıyla o dönemde en popüler radyo yayıncılarından olmuş ve birçok kitle tarafından programımız dinlenmeye başlanmıştı. Zaman zaman yayın saatleri konusunda rekor denemeleri bile yapmış, geceler boyunca yayınlara devam etmiştim. Keyifli ve her daim dinleyicisinin nabzını yakalayan bu formatta istenmeyen kişiler için de her zaman hazırlıklıydım. Dinleyicilere "Kararname" adlı teaser ile uzaklaştırma ve yayınlara katılamama yasağı koyulabiliyordu. Uzun bir süre keyifli bir yayın hayatı yaşayıp, dj'lik tecrübelerini, radyo yayıncılığıyla pekiştirip bu frekanstaki çalışma hayatımı tamamladıktan sonra bir süre yayın hayatına ara verdim.

  Sonrasında askere gitmeden hemen önce Sahil FM frekansında başladığım yayınlara tam alışmış ve dinleyici kitlemi toplamışken, askerlik çağrısıyla vatani görev için Kayseri'ye gittim. 18 aylık aranın ardından büyük bir heyecanla döndüğüm eski frekansımda (Sahil FM) program yapımcılığı adına pek de öyle iç açıcı bir durum yoktu. Yılmadan yayınlara devam edip, eski dinleyici kitlesini toparlamaya çalışsam da, geçmiş geçmişte kalmıştı ve artık yenilenmek lazımdı. Dönem dönem parlayan yayıncılık ateşi çok uzun sürmedi ve bu süreçte radyo yönetimi konusunda görevler almaya odaklandım. Sahil FM yayın koordinatörlüğünü üstlenerek, kurumun el değiştirmesi ile bu frekansa yeni bir imaj yaratmaya çalıştım. Diğer yayıncı arkadaşlarımın da katkısıyla büyük emekler sarf ederek Radyo Sahil'i önemli bir noktaya taşıdık.

  Birkaç yıl sonra bu frekanstaki görevimden ayrılıp, yeniden dj'lik hayatına geri döndüm ve çeşitli eğlence mekanlarında dj'lik yapmaya devam ettim. İçimdeki radyo aşkı hiç bitmediği için bu kez şansımı Trabzon'un o dönem en bilinen frekanslarından Radyo T'de denemek istedim. Çok samimi bir arkadaşlık ortamında çalışma fırsatı bulmuş olsam da, maalesef vasatı geçemeyen ve kendi tarzını ortaya koyamadığım için başarıdan da uzak geçen bu dönemi yayıncılık hayatı açısından boş bir tatmin süreci olarak yorumlayabilirim.

  Uzun yıllar önce dj'liğe başladığım Akdeniz bölgesi ise her daim aklımdaydı ve 2006 yılında Antalya Kemer'de animatör dj olarak müzik aktivite adına çok güzel bir sezon yaşadım. Ardından döndüğüm Trabzon'da dönem dönem farklı frekanslarda yayın yapmayı yine ve yine denedim. 2008 yılında aslında çok farklı bir iş dalı olmayan stad spikerliğine başladım ve 5 yıllık bir süreçte H.Avni Aker Stad spikerliğini bir başka yayıncı arkadaşıyla birlikte sürdürdüm.

  2010-2011 Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor'un o dönemdeki iki stad spikerinden bir tanesiydim. Uzun süre maçlarda görev alıp, iş tecrübeme bu alanda büyük artılar kattım. 2011-2012 sezonunun ardından stad spikerliği görevinden ayrılıp, Kasım 2006 tarihinden bu yana her daim önplandaki asıl işim olan Santra Bilgisayar Ltd. Şti.'deki bilişim işine yoğunlaştım.

  Radyoculuk bir kere başladınız mı hep akılda olan bir meslektir ve bırakıp, uzaklaşmanız çok zordur. Bu durumun etkisiyle yeni bir yapılanma içerisine giren, radyo hayatımın ilk tecrübelerini yaşadığım Radyo Aktif'te yeniden sabah yayınlarıyla program yapmaya başladım. Çalışma hayatımın prensibi olan her işi mükemmelliyetçi olarak gerçekleştirme yaklaşımım nedeniyle uzun uzun planlamalar yaptım. Nitekim yeniden güzel bir başlangıç yapıp, keyfli bir sabah programı icra etmeye başlamıştım. Şubat 2013'ten itibaren ortalama 3 yıl kadar sabah programlarına devam ettim.

  Bu sıralarda ise yıllar sonra artık kendi radyomu kurup onun geliştirilmesine odaklanmış bulunmaktayım. Motosikletli bir gezgin olarak dünyanın her yerinden diğer gezgin misafirleri ağırlamaktayım. Onların birbirinden ilginç hikayeleri, yol tecrübelerini, müzik zevklerini ve daha birçok konuyu diğer gezginlerle paylaşabileceğimiz bir oluşum için çalışıyoruz. Bu vesile ile Radio Wanderlust artık yayında ve her geçen gün büyüyen bir dinleyici kitlesine, gezgin ailesine sahip olmakta. Siz de bu oluşumu www.radiowanderlust.com takip edip, bize destek olabilirsiniz. Uzun bir yolculuğa hazırlanıyoruz ve sizi de yanımızda götürebiliriz. En azından müziklerimizle...
  « Ana Sayfaya Dön »
  Designed by SANTRA DESIGN © 2017 All rights reserved.