• H. Avni Aker - Trabzonspor Kadro Anonsu

 • Trabzonspor - PSV Eindhoven - Olcan Adın Gol Anonsu

 • Burak Yılmaz Gol Anonsu - H.Avni Aker

 • * Trabzonspor bünyesindeki 5 yıllık stad spikerliği görevini 2011-2012 sezonunda tamamladım.

  2 Teker üzerinde takriben 100.000+ km'lik yolculuğumdan da bahsedeceğim sonra ;)

         Cemal Çolak mesleğe ilk olarak 1997 yılında eğlence kulüplerinde dj'lik yaparak başladı. İstanbul ve Antalya'da çeşitli zamanlarda bu işi icra ettikten sonra Trabzon'a döndüğünde müzikle alakalı farklı arayışları onu radyoculuğa yönlendirdi. Ne var ki dj'lik performansını sergileyeceği bir radyo frekansı bulmak onun için hayal görünüyordu. Bir radyo frekansında şansını denemeye karar verdi ve Radyo Aktif'e başvuruda bulundu. Kısa bir mülakatın ardından stajyer yayıncı olarak radyo yayın hayatına 1998 yılının Aralık ayında başlamış oldu. Teknik konulara olan hakimiyeti ile mesleğe çabuk ısınmış fakat radyonun asli ihtiyacı olan program yapımcılığı hakkında daha çok yol kat etmesi gerektiğinin farkındaydı. Staj döneminin ardından Radyo Aktif'in yapım stüdyolarında çeşitli görevler aldı. Sabah yayınlarına başladığı ilk programda dinleyiciye aktarması gereken ama kendisine büyük bir eziyet olan "Air Jordan Yere İndi" başlıklı haberi hiç unutamıyor. Sabah kuşağının o erken saatlerinde yayınladığı remix, club, house, techno tarzı şarkılarla ve bağırarak konuşan çılgınca bir program yapımcısını o dönem radyosunu açan herkes sanırız şaşkınlıkla dinlemiştir.

  Nitekim çokta uzun sürmeyen bu sürecin ardından Trabzon'un farklı bir radyosu Yıldız FM'e geçiş yaptı. Yayıncılık hayatında daha sonraki yıllarda pek elde edemediği o müthiş çıkışı ve popülerliği akşam saatlerinde ve ortalama 4-5 saat gibi ciddi yayın süreleriyle "Bay C" adıyla yakaladı. Programın konsepti gereği Cemal Çolak adını hiçbir şekilde telaffuz etmeyen, programına dinleyicilerini tamamen özgür konularda canlı bağlantılarla katan Bay C, o dönemde en popüler radyo yayıncılarından olmuş ve birçok kitle tarafından dinlenmeye başlanmıştır. Zaman zaman yayın saatleri konusunda rekor denemeleri bile yapmış, geceler boyunca yayınlara devam etmiştir. Keyifli ve her daim dinleyicisini yakalayan bu formatta istenmeyen kişiler için de her zaman hazırlıklıydı. Dinleyicilerine "Kararname" adlı teaser ile uzaklaştırma ve yayınlarına katılamama yasağı koyabiliyordu. Uzun bir süre keyifli bir yayın hayatı yaşayıp, dj'lik tecrübelerini, radyo yayıncılığıyla pekiştirip bu frekanstaki miyadını doldurduktan sonra bir süre yayın hayatına talihsiz bir olayla birlikte ara verdi.

  Sonra askere gider ayak Sahil FM frekansında başladığı yayınlarına tam alışmış ve kitlesini toplamışken, askerlik çağrısıyla vatani görevi için Kayseri'ye yol aldı. 18 aylık aranın ardından büyük bir heyecanla döndüğü eski frekansında (Sahil FM) program yapımcılığı adına pek de öyle iç açıcı bir durum yoktu malesef. Yılmadan yayınlarına devam edip, eski kitlesini toparlamaya çalışsa da, geçmiş geçmişte kalmıştı ve artık yenilenmek lazımdı. Dönem dönem parlayan yayıncılık ateşi çok uzun sürmedi ve bu süreçte radyo yönetimi konusunda görevler almaya odaklandı. Sahil FM yayın koordinatörlüğünü üstlenerek, kurumun el değiştirmesi ile bu frekansa yeni bir imaj yaratmaya çalıştı. Diğer yayıncı arkadaşlarının da katkısıyla büyük emekler sarf ederek halen yayında olan Radyo Sahil'i önemli bir noktaya taşıdı.

  Birkaç yıl sonra bu frekanstaki görevini bırakıp yeniden dj'lik hayatına geri döndü ve çeşitli eğlence mekanlarında dj'lik yapmaya devam etti. İçindeki radyo aşkı hiç bitmediği için son birkez şansını Trabzon'un o dönem en bilinen frekanslarından Radyo T'de denemek istedi. Malesef vasatı geçemeyen ve kendi tarzını ortaya koyamadığı bu dönemi yayıncılık hayatı açısından boş bir tatmin süreci olarak yorumlayabiliriz.

  Uzun yıllar önce dj'liğe başladığı Akdeniz bölgesi ise her fırsatta aklındaydı ve 2006 yılında eline geçirdiği fırsatı değerlendirip, Antalya Kemer'de animatör dj olarak çok güzel bir sezon yaşadı. Ardından döndüğü memleketi Trabzon'da dönem dönem farklı frekanslarda yayın yapmayı yine ve yine denedi ama bu denemeler radyo yönetimlerinin ve de kendi tutarsızlıklarının nedeniyle olumsuz sonuçlandı. 2008 yılında çok farklı bir iş dalı olan stad spikerliğine daha önceden bu branşta ara ara staj yapması nedeniyle seçildi ve 5 yıllık bir süreçte H.Avni Aker Stad spikerliğini bir başka yayıncı arkadaşıyla birlikte sürdürdü.

  2010-2011 Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor'un o dönemdeki iki stad spikerinden bir tanesiydi. Uzun süre maçlarda görev alıp iş tecrübesine bu alanda büyük artılar kattı. 2011-2012 sezonunun ardından stad spikerliği görevinden ayrılıp, Kasım 2006 tarihinden bu yana her daim arka plandaki asıl işi olan Santra Bilgisayar Ltd. Şti.'deki bilişim işine yoğunlaştı.

  Radyoculuk bir kere bulaştınız mı hep akılda olan bir meslektir ve kendinizi kurtarmanız çok zordur. Bu durumun etkisiyle yeni bir yapılanma içerisine giren, radyo hayatının ilk tecrübesi Radyo Aktif'te yayın koordinatörü arkadaşının da davetiyle son birkez daha şansını denemek istedi. Radyoculuk adına bazı şeyler elbette eskisi gibi değildi. Çalışma hayatının prensibi olan her işi mükemmelliyetçi olarak gerçekleştirme yaklaşımı nedeniyle nasıl bir yayın yapacağı noktasında da çok kararsızlıklar yaşadı. Nitekim şartlarını zorlayacak olsa da ilk başladığı frekansta, ilk başladığı şekilde olmasına karar verdi.

  Şubat 2013'ten bu yana sabah kuşağında 94.00 Radyo Aktif'te Cuma günleri 08:00 - 10:00 saatleri arasında Bay C ile #aktifkahvalti programını sizlere sunmaya başladı. Uzun yıllar önce başladığı yayın hayatının heyecanını bugünkü sunduğu programlarında yaşamasına sizler de onu dinleyip şahit olabilirsiniz. Güne güzel başlamak için bir bardak çay ve Bay C size yeter. En keyifli, en yeni, en hareketli şarkılar ve de vizyondaki filmler, yanında bir de en yeni sinema haberleri cabası. Size şimdiden "Günaydın" ve iyi yayınlar Bay C!  « Ana Sayfaya Dön »
  Designed by SANTRA DESIGN © 2015 All rights reserved.